Workshop v parku Stanice: Úvod do sebaobrany pre ženy (28. 5. 2021)

Asi každá žena už niekedy zažila pocit neistoty alebo ohrozenia niekde vonku na verejnosti či v tmavej uličke. Cieľom workshopu je budovanie sebaistoty a pripravenosti zareagovať v prípade potencionálneho alebo bezprostredného nebezpečenstva. Osvojíte si základné techniky, akými sa budete vedieť ubrániť. Budeme sa učiť uvedomeniu si vlastného tela, jeho sily a hlasu a jeho potenciálu byť ochrannou zbraňou proti vonkajšej agresii. 

Po úvodnej kardio a kĺbovej rozcvičke sa naučíme uvoľniť napätie, uzemniť sa v stabilnej pozícii, použiť svoj hlas v „kiai“ a oveľa viac. Budeme sa tiež rozprávať o nástrahách i slabinách prepadnutia a vhodným reakciách naň v rôznych situáciách. Kľúčom je ostať v medziach legálnej a primeranej obrannej reakcie bez podceňovania situácie či obmedzovania vlastnej slobody brániť sa.   

Workshop je vhodný a otvorený pre účastníčky v akomkoľvek veku. Priniesť si treba len vodu a pohodlné oblečenie. Workshop je organizovaný v exteriéri v parku Stanice alebo na platforme pod Rondlom.  

Workshop bude v anglickom jazyku, lektorkou je Laura Bouflet dobrovoľníčka Stanice z Francúzska. Ak by mal byť jazyk pre vás jedinou bariérou, ozvite sa a my sa to pokúsime vymyslieť s prekladom.

V prípade akýchkoľvek zdravotných obmedzení či fyzických predispozícií, o ktorých by mala Laura vedieť, ju pokojne kontaktujte, aby vedela workshop prispôsobiť potrebám účastníčok. Rovnako s ňou môžete ešte pred workshopom zdieľať svoje skúsenosti a situácie, s ktorými ste sa stretli a teda požiadavky, potreby alebo otázky, ktoré s nimi súvisia.

Prihlasovanie a prípadné otázky smerujte na email: laura@stanica.sk

Laura má 31 rokov a a v našom tíme je od septembra 2020. Svoju skúsenosť so sebaobranou začala dvojročným kurzom sebaobrany pre ženy, z ktorého pokračovala k zmiešaným Ju-Jitsu hodinám. Počas troch rokov tréningu sa naučila odhadnúť a kontrolovať svoju silu, rešpektovať protivníka a vážiť si bojové umenia. Už dlhšiu dobu sa chce so svojimi skúsenosťami podeliť s ďalšími ženami, u nás pre to našla ideálny priestor a podmienky. Považuje za dôležité, aby každá žena poznala svoju “výstroj” a naučila sa dôverovať svojmu telu, svojej sile a svojej vôli.      

Viac info: Stanica | Úvod do sebaobrany pre ženy